WW12XR500JTL
Manufacturer:
Walsin Technologies
Mfr.Part #:
WW12XR500JTL
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 1206(3216 Metric) SMD/SMT Thick Film 500 mΩ 5 % 250 mW 400 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)0.75 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance500 mΩ
Power Rating250 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient400 ppm/°C